Biyoloji Anabilim Dalı - Yüksek Lisans

  • Biyoloji Anabilim Dalı - Yüksek Lisans
  • Tanıtım

Biyoloji Anabilim Dalı 1993 yılında Yüksek Lisans, 2008 yılından itibaren Doktora öğretimine başlamıştır. Biyoloji Anabilim Dalı’nda, Genel Biyoloji, Botanik, Zooloji ve Moleküler Biyoloji olmak üzere 4 Anabilim Dalı bulunmaktadır. Biyoloji Bölümü eğitim öğretim faaliyetleri 5 Profesör, 1 Doçent, 3  Doktor Öğretim Üyesi, 1 Öğretim Görevlisi ve 3 Araştırma Görevlisi ile sürdürülmektedir. Lisansüstü eğitim-öğretimlerde temel bilimsel konuların yanında ulusal ve yöresel sorunlar da ele alınarak tez konuları belirlenmektedir.

 

Misyon

Miyonumuz; iyi eğitimli, kaliteli, yurt içinde ve yurt dışında aranan özelliklere sahip öğrenciler yetiştirmek ve bilimsel alanda yüksek nitelikli araştırmalar yapılmasını sağlamaktır.

Vizyon

Sahip olduğumuz bilgi ve becerilerle biyolojinin değişik disiplinlerinde üniversal etik kuralları çerçevesinde, günün ve geleceğin yüksek standartlarına uygun, gerçekçi ve kaliteli projeler üretmek ve bu çalışmalardan elde edilecek sonuçlarla bilim literatürüne, bölge ve ulusal ekonomiye, ulusal ve uluslararası problemlerin çözümüne katkı sağlamaktır.

Değerler

Çağdaş ve demokrat, mesleğinde yeterli, etik değerlere bağlı, çalışkan ve kaliteli biyologlar ve bilim insanları yetiştirmektir.

 

Head of Department: Prof. İbrahim TÜRKEKUL

E-mail: ibrahim.turkekul@gop.edu.tr

Adres: Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü

Taşlıçiftlik Kampüsü, 60250 Tokat, Türkiye.

Tel: 0356-2521616/3031  

Fax: 0356-2521585

Tokat Gaziosmanpaşa University Institute of Science (Fen Bilimleri Enstitüsü) Tokat/TURKEY Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.