Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası   


Anabilim Dalı MenüsüMekatronik Mühendisliği Anabilim Dalı
 
Tanıtım

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü altında bulunan Mekatronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı'na 2010-2011 bahar yarıylından itibaren öğrenci kabul edilmeye başlanmıştır. Halen 2 Profösör, 5 Yardımcı Doçent ile eğitim öğretimine devam etmektedir. Şu anda Ana Bilim Dalı'nda 31 Yüksek Lisans öğrencisi bulunmaktadır.

 

Mekatronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı bölge sanayisi için aranan kan niteliğindedir. Şu anda bitme aşamasına gelen bir SANTEZ projesinde iki tez öğrencisi bulunmakta ve bu tezler DİMES firması ile ortaklaşa yürütülmektedir. Ayrıca diğer öğrencilerden TÜBİTAK ve BAP projeleri ile tezlerini gerçekleştiren öğrenciler bulunmaktadır.

 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı, bölge sanayi firmaları ile farklı projeler yürütmeyi, bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı, akademik çalışmaların gerçek projelere dönüşmesini kendine hedef olarak belirlemiştir.

 

   

Gaziosmanpaşa Üniversitesi

60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2012© Tüm Hakları Saklıdır.